Po co i dla kogo

Idea Wirtualnej Akademii jest cenną inicjatywą do której warto się dołączyć. Zamieszczane na jej łamach artykuły przybliżają różne zagadnienia Szperaczom INTERNET-u. Publikowanie swoich spostrzeżeń i osiągnięć jest tanie, proste i niekłopotliwe. Czytelnik może mieć dostęp do informacji natychmiast po jej wytworzeniu.

Chciałbym, aby w tym Dziale były umieszczane artykuły poruszające różne problemy związane ze składem tekstów przy pomocy programu TeX. Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoją wiedzą z użytkownikami sieci INTERNET. Powstające forum będzie uzupełnieniem listy dyskusyjnej GUST-u, gdzie życzliwi Subskrybenci odpowiadają na ,,krótkie pytania''.

Proponuję, aby zamieszczane publikacje, wzorem twórcy TeX-a, stały się własnością świata. Jeżeli Autor wyraźnie nie wniósł zastrzeżeń, dozwolone jest drukowanie i powielanie informacji bez żadnych ograniczeń.

Artykuły oraz wszelkie uwagi i pomysły na temat redakcji działu proszę kierować na adres W.Macewicz@ia.pw.edu.pl. Służę pomocą, wszystkim chętnym opublikowania artykułu, w przetłumaczeniu i zredagowaniu go do postaci hipertekstowej HTML. Osoby mające dostęp do komputerów na których pracuje serwer WWW mogą zgłosić jedynie chęć dołączenia publikacji do Katedry TeX-ologii.

Mam nadzieję, że zamieszczone artykuły będą czytelne dla każdego. Standardowym sposobem kodowania jest kod zgodny zgodny z obowiązującą normą PN-93 T-42118 i normą ISO-8859. Artykuły mogą być tłumaczone ,,w locie'' na jeden z dostępnych sposobów (wystarczy przełączyć kodowanie na stronie głównej).

Zachęcam wszystkich do współpracy w tworzeniu i redakcji tego Działu. Otwarcie działu w Wirtualnej Akademii popularyzującego program TeX nie jest konkurencją, ale uzupełnieniem działalności Grupy Użytkowników Systemu TeX. Liczę na współpracę TeXpertów, stanowiących trzon GUST-u, którzy zawsze chętnie dzielili się swoją wiedzą.


Włodzimierz Macewicz