Na záver v stručnosti popis nových užívateľských možností, ktoré prináša verzia AmSTeXu 2.1. Pre ich použitie je nutné použiť preddefinovaný štýl amsppt.sty (verzia 2.1).
\curraddr ... \endcurraddr bolo pridané pre štandardnú úpravu dočasnej adresy autora. Môže byť použité i viackrát a musí sa objaviť až po príkaze \address ... \endaddress v časti \topmatter. (Pozri odsek nazvaný Hlavičkové príkazy v Kapitola 4)
\thanks ... \endthanks sa môže objaviť i viackrát v časti \topmatter. (Pozri odsek nazvaný Hlavičkové príkazy v Kapitola 4) Bodka za obsahom tejto časti nie je dopĺňaná automaticky.
\subjclass ... \endsubjclass vypisuje automaticky rok 1991, v ktorom bola zmenená klasifikačná schéma.
\widestnumber\item funguje už tak, ako by mal podľa popisu v príručke. (Pozri bližšie)
Bolo pridané kontrolslovo \rom pre "nechcené" kurzívové časti textu (najčastejšie čísla a zátvorky) vo vetách alebo ostatných kurzívových odstavcoch. \rom automaticky vkladá i \/. Napr. Všetko je to \rom(snáď\rom) zrejmé z vety \rom{1.a}, alebo nie? , čo dáva: Všetko je to ( snáď ) zrejmé z vety 1.a , alebo nie?
Bola zmenená filozofia použitia \nofrills pri písaní literatúry (prispôsobená filozofii jej použitia v článku (Pozri bližšie) \nofrills sa teraz píše hneď za položkou, na ktorú chce byť aplikované a ruší všetky automaticky dosadzované veci pre danú položku (zátvorky, typy písma, interpunkciu, "eds.", ...). Napr. \paper\nofrills , ... .
refstyle{...} bolo pridané pre rôzne spôsoby označovania literatúry a citácii (po použití príkazu \cite). (Pozri bližšie) \refstyle{A} sa používa pri označovaní písmenami "[KN]", \refstyle{B} pri neoznačovaní položiek literatúry, \refstyle{C} pri označovaní arabskými číslami (citácie sú v tvare "[1]", literatúra číslovaná v tvare "1."). Štandardne je nastavený spôsob A. Kontrolslovo \refstyle{...} by malo byť uvedené hneď za riadkom s \documentstyle. Na číslovanie literatúry sa v každom z uvedených prípadov teraz používať \key.
\eds a \ed informácie budú použité namiesto autorovho mena, (\ed) (Pozri bližšie) pokiaľ kontrolslovo \by nebude uvedené. (Pozri bližšie) Toto je vhodné použiť pre zborníky, ktoré sú citované ako celok.
\procinfo bolo pridané pre uvedenie dátumu a miesta, kde sa konala konferencia, z ktorej pochádza citovaný zborník.
\miscnote funguje analogicky ako \finalinfo, (Pozri bližšie) ale položka bude uvedená v zátvorkách. Používa sa na poznámky ako "preprint" alebo "submitted".